• کد خبر : 488
  • تاریخ انتشار : 12 ژوئن 2021

رپرست شرکت توزیع نیروی برق مازندران از کشف و ضبط ۲۰۲ دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز از ابتدای سال جاری خبر داد.

سید کاظم حسینی کارنامی گفت: استفاده و بکارگیری بکارگیری غیرمجاز دستگاه‌های ماینر برای استخراج رمزارز ظرف یک سال اخیر خساراتی را به شبکه توزیع استان وارد کرده است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۰۲ دستگاه ماینر غیرمجاز از ۲۱ مرکز غیرقانونی استخراج رمزارز توسط همکاران و مسئولان تست و بازرسی استان و امورهای توزیع برق با هماهنگی مسئولین قضائی و با همکاری مأموران انتظامی در نقاط مختلف مازندران کشف و ضبط شده است که مبلغی بیش از ۴ میلیارد ریال بهای انرژی بابت جریمه این دسته از مشرکان صادر شده است.

حسینی کارنامی افزود: سال گذشته با وجود تمامی مشکلات نزدیک به ۱۸ هزار کنتور معیوب در این شرکت تعویض شده است و میزان انرژی معادل ۱۴ میلیون کیلووات ساعت از این محل به مجموع فروش انرژی شرکت اضافه شده است.

وی گفت: به منظور مقابله با پدیده شوم برق‌های غیرمجاز و با استفاده از روش‌های مختلف کنترل مصارف مشترکین تعداد ۸۵۳ مشترک دارای تخلف در استفاده از انرژی برق شناسایی و مطابق دستورالعمل‌های موجود با آنها برخورد صورت گرفته است.

حسینی کارنامی خاطرنشان کرد: با وجود ارائه دستورالعمل واگذاری انشعاب برق به صورت قانونی برای این دسته از مشترکین متأسفانه برخی افراد سودجو به صورت غیرقانونی اقدام به فعالیت دراین زمینه می‌کنند که باعث افزایش مصرف و بروز مشکلات فراوان در کنترل بار مشترکین و در شرایط بحرانی بروز خاموشی‌های ناخواسته می‌شود، به همین منظور این شرکت طی قراردادی اقدام به انجام فرآیند شناسایی این دسته از افراد با جدیدترین روش‌ها در حوزه داده کاوی کرده است.

دیدگاه شما