• کد خبر : 327
  • تاریخ انتشار : 23 نوامبر 2020

هزار و ۹۰۰ معاینه نزاع مهر ماه امسال در مازندران انجام شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال یک درصد افزایش داشت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان دکتر علی عباسی مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه هزار و ۹۰۰ معاینه نزاع مهر ماه امسال در مازندران انجام شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال یک درصد افزایش داشت، گفت: هزار ۲۴۴ نفر از افراد معاینه شده برای نزاع مرد و بقیه زن بودند.

بالا بردن آستانه تحمل راهكار كاهش نزاع و درگیری - ایرنا

او افزود: بیشترین نزاع به ترتیب مربوط به شهر‌های ساری و میاندرود با ۲۰۷، آمل با ۱۵۲ و بابل ۱۲۶ نفر و کمترین موارد نزاع در شهر سوادکوه با ۱۹ نفر ثبت شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه نزاع و درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی است، گفت: بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می‌شود که بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر می‌شود.

دکتر عباسی یکی از دلایل بالا بودن آمار نزاع را پائین بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و ادامه داد: با آموزش مهارت‌های زندگی به خصوص در سنین پایین می‌توان میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا برد تا افراد به جای درگیری فیزیکی، با بحث، گفتگو و تفاهم مشکلات فی ما بین را حل و فصل کنند.

دیدگاه شما