• کد خبر : 274
  • تاریخ انتشار : 27 سپتامبر 2020

دبیر شورای اطلاع رسانی مازندران با هشدار جدی به متخلفان فضای مجازی، گفت: صفحات مجازی غیرمجاز در مازندران شناسایی شد.

 

به گزارش تسنیم به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، عباس زارع در دومین جلسه تخصصی کارگروه رصد فضای مجازی استان، به متخلفان فضای مجازی هشدار جدی داد.

وی افزود: با توجه به رصد جدی و تخصصی فضای مجازی در استان از زمان تشکیل این کارگروه، ۲۲۳ صفحه مجازی فعال در زمینه خرید و فروش غیرمجاز اسلحه و مهمات شناسایی، مسدود و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند.

زارع با اشاره به توجه و رصد جدی متخلفان در زمینه اخلال در نظم عمومی، اوباش‌گری و… تصریح کرد: ۴۰ صفحه متخلف از اراذل و اوباش شناسایی، مسدود و تعداد ۲۴ نفر نیز دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی از شناسایی ۳۵ کانال حاوی مطالب ضد اخلاقی، ضددینی و ترویج دهنده بی بند و باری و نشر اکاذیب در طی ماه اخیر خبر داد و گفت: با توجه به حوادث اخیر در فضای مجازی ، متخلفین این نکته را بدانند که تحت رصد و نظارت هستند.

محمد کریمیف دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان  نیز با تاکید بر فضاسازی فرهنگی توسط فعالان فضای مجازی، گفت: ما در قضیه نوید افکاری شاهد تلاش و تخریب دشمنان نظام و دروغ پردازی‌های سازمان یافته آنان هستیم و لازم است تا در این خصوص، حقایق ماجرا برای مردم بازگو شود تا از ایجاد هرگونه حاشیه و سوءاستفاده دشمن جلوگیری شود.

وی بیان کرد: نشست‌های تخصصی این کارگروه به صورت مستمر در دادستانی مرکز استان برگزار، و بر اساس گزارشات و رصدهای صورت گرفته، با متخلفین فضای مجازی برخورد قاطعانه انجام می‌شود.

دیدگاه شما