• کد خبر : 271
  • تاریخ انتشار : 25 سپتامبر 2020

رئیس کل دادگستری مازندران از اعاده به وضع سابق بیش از ۵۱ هکتار از اراضی زراعی و باغی در این استان خبر داد و گفت: دستگاه قضایی مازندران با تغییر کاربری غیرمجاز اراضی برخورد می‌کند.

به گزارش تسنیم  از میاندورود ،به نقل از روابط عمومی دادگستری مازندران، حجت الاسلام صادق اکبری، اظهار داشت: با حضور نماینده دادستان و ماموران جهاد کشاورزی و نیروی انتظامی، نسبت به اعاده به وضع سابق بیش از ۵۱  هکتار از اراضی کشاورزی شامل هت دستگاه ساختمان نیمه کاره، ۲۰ دستگاه اتاقک انباری و  ۱۷۲ مورد دیوارکشی در حوزه‌های قضایی چالوس، کلاردشت، نور، سرخرود، بابلسر، کیاسر، نوشهر، جویبار، سیمرغ، آمل و میاندرود اقدام شد.

وی خاطرنشان کرد: این احکام دراجرای تبصره دو ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها و به منظور جلوگیری از تبدیل اراضی کشاورزی و باغات به مناطق مسکونی و ویلایی و با هدف حفظ کاربری اصلی این اراضی در جهت رونق تولید و نیز جلوگیری از سو استفاده تعدادی از سودجویان صورت پذیرفته است.

اکبری تاکید کرد: به موجب قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، مالکان و متصرفان این اراضی مکلف هستند قبل از هرگونه تغییر کاربری و ساخت و ساز با مراجعه به ادارات جهاد کشاورزی و از طریق از کمیسیون‌های پیش بینی شده در قانون مذکور اقدام کنند.

وی با بیان اینکه گزارشات مردمی در حفظ اراضی کشاورزی بسیار موثر است، گفت: مردم استان مازندران در صورت مشاهده هرگونه اقدام مشکوک در زمینه ساخت و ساز بنا یا دیوارکشی در اراضی ملی و زراعی  منطقه خود، مراتب را گزارش دهند.

دیدگاه شما