• کد خبر : 205
  • تاریخ انتشار : 28 ژوئن 2020

استاندار مازندران اعلام کرد که طرح الزام استفاده از ماسک آماده و ابلاغ می‌شود.

حسین زادگان: بر اساس مصوبه جدید ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد طرح الزام به استفاده از ماسک، در مراکز سربسته، پرتجمع و دیگر مکان‌هایی که ضرورت دارد تهیه، تصویب و ابلاغ شود.
او به دیگر تصمیمات جدید ستاد ملی مقابله با کرونا در بخش آموزش اشاره کرد و افزود: فعالیت دانشگاه‌های کشور از ۱۵ شهریور به صورت مجازی توام با حضوری آغاز می شود و برای حفظ سلامت دانشجویان و جلوگیری از ازدحام در خوابگاه‌های دانشجویی، آن گروه از دانشجویانی که در دانشگاه دیگری غیر از موطن خود مشغول به تحصیل هستند، می توانند ترم تحصیلی آینده را در دانشگاه محل زندگی خود بگذرانند.
به گفته استاندار مازندان، تاریخ بازگشایی مدارس در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا نیز، از ۱۵ شهریور و به تناسب استان‌ها اعلام شد.
حسین زادگان افزود: با توجه به اینکه در سال تحصیلی آینده بخشی از آموزش در مدارس به شکل مجازی و بخشی دیگر هم حضوری خواهد بود بنابراین ممکن است دانش آموزان یک روز درمیان مدرسه بروند به همین دلیل تعطیلی پنجشنبه‌ها حذف شد.
او گفت: مبنای تصمیم گیری ستاد‌های استانی مقابله با کرونا از این پس شهرستانی بوده و با تفویض برخی اختیارات به استانداران برخی از محدودیت‌های شهرستانی و منطقه‌ای هم با نظر استانداران اعلام و اتحاذ می‌شود. / پانا

دیدگاه شما