• کد خبر : 189
  • تاریخ انتشار : 17 ژوئن 2020

استاندار مازندران با بیان اینکه پیک اول بیماری کرونا در استان پایان یافته است، گفت: نگران شیوع دوباره این ویروس در مازندران هستیم.

حسین زادگان افزود: در زمان همه گیری کرونا ۷۹ درصد مازندرانی‌ها دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری‌های اجتماعی را رعایت کردند و به همین دلیل این دوره به خوبی پشت سر گذاشته شد.
استاندار مازندران با انتقاد از رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی توسط مازندرانی‌ها و مسافران در یک ماه گذشته، گفت: متاسفانه در یک ماه اخیر، آمار مبتلایان به کرونا در مازندران در حال افزایش است. برعکس دوره اول شیوع کرونا اکنون تنها ۲۱ درصد مردم مازندران پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت می‌کنند که این برای استان بسیار خطرناک است.
استاندار مازندران گفت: تالار‌های پذیرایی در شهر‌های سفید و کم خطرتر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با ۵۰ درصد ظرفیت امکان بازگشایی دارند.
حسین زادگان با بیان اینکه بر اساس آخرین تصمیم ستاد مقابله با کرونا همه کتابخانه‌های استان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی امکان ارائه خدمت به علاقمندان به کتاب را دارند، افزود: نمایشگاه‌های تخصصی در صورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط امکان برگزاری بصورت هدفمند دارند. / باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه شما