• امروز : شنبه - ۱۲ اسفند - ۱۴۰۲
7

عزم جدی دولت سیزدهم برای پایان خانه‌به‌دوشی نساجی

  • کد خبر : 852
  • 31 مارس 2022 - 13:59
عزم جدی دولت سیزدهم برای پایان خانه‌به‌دوشی نساجی

تکمیل ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر برای پایان دادن به خانه‌به‌دوشی تیم فوتبال نساجی مازندران ماه‌هاست که مهم‌ترین مطالبه عمده ورزش‌دوستان و بویژه فوتبالی‌های مازندران محسوب می‌شود ؛ تا جایی که یکی از دو فرصت پرسش رسانه‌ها از رییس‌جمهور در سفر ۲۰ اسفند سال گذشته هیئت دولت به مازندران به همین موضوع اختصاص یافت و آیت‌الله […]

تکمیل ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر برای پایان دادن به خانه‌به‌دوشی تیم فوتبال نساجی مازندران ماه‌هاست که مهم‌ترین مطالبه عمده ورزش‌دوستان و بویژه فوتبالی‌های مازندران محسوب می‌شود ؛ تا جایی که یکی از دو فرصت پرسش رسانه‌ها از رییس‌جمهور در سفر ۲۰ اسفند سال گذشته هیئت دولت به مازندران به همین موضوع اختصاص یافت و آیت‌الله رییسی نیز در پاسخ، خانه‌به‌دوشی نساجی را مورد انتقاد دانست و دستور داد که ورزشگاه خانگی این تیم حداکثر طی چهار ماه تکمیل شود. پس از این تأکیدات نیز استاندار مازندران کارگروه ویژه‌ اتمام پروژه ورزشگاه شهید وطنی را تشکیل داد تا طبق دستور رییس‌جمهور نساجی در لیگ بیست‌ودوم دارای ورزشگاهی استاندارد و با کیفیت باشد و بازی‌های خانگی‌اش را در قائمشهر برگزار کند.

اهمیت و اولویت تکمیل این ورزشگاه برای استاندار مازندران تا حدی بالاست که در دومین روز سال جدید جلسه‌ای را با ریاست خود برگزار کرد و کارگروه ویژه اتمام پروژه ورزشگاه شهید وطنی را تشکیل داد؛ کارگروهی که مأموریت دارد تا همه اقدامات و هماهنگی‌های مربوط به تکمیل ورزشگاه شهید وطنی اعم از تأمین اعتبار، نظارت بر عملکرد دستگاه‌های مرتبط، انجام و تسهیل امور اداری مرتبط با پروژه و مواردی مانند ترک تشریفات در مواقع ضروری را پیگیری کند. ریاست این کارگروه ویژه نیز به احمد ثلاثی مشاور ارشد و دستیار ویژه استاندار مازندران سپرده شده و به گفته خودش قرار است از این پس تا زمان تکمیل ورزشگاه، هر چهارشنبه بازدیدی میدانی از ورزشگاه داشته باشد و گزارش پیشرفت پروژه را به استاندار ارائه کند.

امروز –چهارشنبه- رئیس کارگروه ویژه اتمام پروژه ورزشگاه شهید وطنی همراه با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران، مدیرکل ورزش و جوانان استان، فرماندار قائمشهر، نماینده پیمانکار و تعدادی از مسئولان حوزه ورزش قائمشهر در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر حضور یافت و در جریان آخرین وضعیت پیشرفت پروژه قرار گرفت.

عزم جدی دولت سیزدهم برای پایان خانه‌به‌دوشی نساجی

ضرورت نصب تابلوی روزشمار پروژه

ثلاثی در این بازدید در عین حال که دو شیفته شدن عملیات اجرایی پروژه و سرعت گرفتن اجرای کار را امیدوارکننده دانست، این نگرانی را هم مطرح کرد که حجم کار زیادی باقی مانده و زمان برای تکمیل همه کارهای مربوط به بهسازی ورزشگاه طبق برنامه زمان‌بندی اندک است.

وی در نخستین تذکر خود نیز بر ضرورت نصب تابلوی روزشمار تأکید کرد و گفت: قرار بر این بود که تابلوی روزشمار تکمیل پروژه نصب شود. این ورزشگاه باید به طور کامل و با تمام اجزا در همان تاریخی که تعیین شده به بهره‌برداری برسد. انتظار ما این است که در اسرع وقت تابلوی روزشمار برای این که مردم و هواداران نساجی در جریان مقدار کار و مدت زمان باقی مانده قرار بگیرند نصب شود.

نکته مهمی که دستیار ویژه استاندار مازندران در این بازدید مورد تأکید قرار داد، نگاه به عملیات بهسازی ورزشگاه شهید وطنی به عنوان یک مجموعه عملیات عمرانی بود. به این معنا که نباید همه توجه‌ها و نگاه‌ها صرفا به تعویض چمن مصنوعی و کاشت چمن مصنوعی معطوف شود. بلکه هر آن‌چه در ورزشگاه شهید وطنی نیاز به تکمیل یا بهسازی دارد باید در مدت زمان تعیین شده تکمیل شود.

اجرای کامل بهسازی ورزشگاه

رئیس کارگروه ویژه اتمام پروژه ورزشگاه شهید وطنی در این بازدید تصریح کرد: همزمان با اجرای پروژه کاشت چمن طبیعی ورزشگاه باید سکوی غربی نیز تکمیل شود. هر دو جبهه عملیاتی ورزشگاه باید همزمان با هم پیش برود. نمی‌توانیم بپذیریم که در ابتدای فصل بعد نساجی در ورزشگاهی بازی کند که چمن آن کامل باشد، اما سکوی تماشاگران هنوز تکمیل نشده باشد.

عزم جدی دولت سیزدهم برای پایان خانه‌به‌دوشی نساجی

ثلاثی افزود: منظور ما از پروژه بهسازی ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر صرفا چمن آن نیست. بلکه به همه اجزا اعم از سکوی تماشاگران، سیستم روشنایی و سایر بخش‌های مورد نیاز توجه داریم. این اطمینان خاطر را هم می‌دهم که هیچ مشکلی در تأمین اعتبار ورزشگاه وجود ندارد و به هر میزانی که برای تکمیل این ورزشگاه بودجه نیاز باشد آمادگی تأمین آن وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: هدف از تشکیل کارگروه ویژه اتمام پروژه ورزشگاه وطنی این است که کارها با قوت و سرعت و تعامل بیشتری انجام شود. وگرنه پروژه متوقف نشده بود و به مرور پیش می‌رفت. بنابراین با توجه به این‌که تنها دغدغه مجریان پروژه یعنی اعتبارات مالی برطرف شده، از این پس باید شاهد انجام کار جهادی و انقلابی در تکمیل پروژه باشیم. البته تأکید می‌کنیم که در این روند نباید دقت و کیفیت فدای سرعت شود.

ورزشگاه وطنی؛ ویترین کار اجرایی در مازندران

دستیار ویژه استاندار مازندران گفت: تکمیل این ورزشگاه مطالبه به حقی است که مردم دارند و معتقدیم تا الان هم نباید طول می‌کشید. از طرفی هم پروژه به نماد و ویترین کارهای اجرایی مازندران تبدیل شده که ابعاد اجتماعی هم پیدا کرده است. ما در استان صدها پروژه نیمه‌کاره داریم که برخی از آن‌ها اهمیت بیشتری هم دارند. اما این پروژه اکنون یک مطالبه اجتماعی است. بنابراین باید در مدت تعیین شده و حتی زودتر از موعد چهار ماهه تکمیل شود.

ثلاثی درباره مقدار کارهای باقیمانده از پروژه و مدت زمان باقیمانده از موعد در نظر گرفته شده نیز ابراز نگرانی کرد و گفت: آن‌چه که در ظاهر از حجم کارهای باقیمانده می‌بینم کمی نگران‌کننده است، اما جدیتی که طی روزهای اخیر در کار دیده شده ما را امیدوار می‌کند که پروژه در موعد مقرر تکمیل شود. تأکید ما هم این است که همه کارهای ورزشگاه در مدت تعیین شده تکمیل شود.

عزم جدی دولت سیزدهم برای پایان خانه‌به‌دوشی نساجی

رئیس کارگروه ویژه اتمام پروژه ورزشگاه شهید وطنی خاطرنشان کرد: استاندار دستور دادند هر جایی که در فرآیند اجرایی این پروژه مشکل وجود دارد برطرف شود. از دستگاه نظارتی هم خواستیم در کنار ما باشد تا اگر مشکلی پیش آمد بلافاصله رفع شود. از رسانه‌ها هم تشکر می‌کنم و می‌خواهم با دقت و جدیت، روزانه و مستمر فعالیت پروژه را رصد کنند و پیگیر باشند و هر جا هم فکر می‌کنند لازم است تذکر بدهند.

تکمیل طبق برنامه زمان‌بندی

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا درباره ضمانت اجرایی و تعهد پیمانکار برای تکمیل پروژه در مدت تعیین شده، اظهار کرد: در جلساتی که از دوم فروردین تا کنون داشتیم پیش‌بینی کردیم که اگر این پروژه در زمان معین به سرانجام نرسد چه اقداماتی انجام شود. فعلا تأکید ما این است که طبق زمان‌بندی پروژه باید به سرانجام برسد. با مشاور، پیمانکار و دستگاه‌های اجرایی و نظارتی اتمام حجت کردیم. اگر خدای ناکرده تمام نشود برای برخورد پیش‌بینی‌های لازم شده است. تا کنون حدود ۶۰ درصد پیشرفت دارد و امیدواریم در ۱۰۰ روز آینده نیز طبق جدول زمان‌بندی کارها پیش برود.

در حال حاضر بخشی از عملیات زیرسازی زمین چمن ورزشگاه وطنی انجام شده و عملیات مربوط به زهکشی نیز در حال انجام است. حدود ۹۸ درصد از تجهیزات مورد نیاز برای اجرای پروژه نیز به گفته نماینده پیمانکار انجام شده و قرار است طی روزهای آینده لوله‌های مربوط به سیستم گرمایش از کف در ورزشگاه تخلیه شود تا بلافاصله پس از پایان این مرحله از زیرسازی، کار لوله‌گذاری برای گرمایش کف نیز آغاز شود. همزمان با این فعالیت‌های اجرایی، پیگیری‌های مربوط به خرید صندلی‌های سکوی غربی نیز انجام شده است.

عزم جدی دولت سیزدهم برای پایان خانه‌به‌دوشی نساجی

گام‌های پایانی ساخت سکوی غربی

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در بازدید روز چهارشنبه از ورزشگاه شهید وطنی اظهار کرد: تکمیل سکوی غربی ورزشگاه هم یکی از دغدغه‌های اصلی و مطالبات درست هواداران است. خوشبختانه کار تکمیل سکو نیز در حال پیشرفت است. حفاظ دور سکو در کارگاه در حال تولید است و قرار است طی روزهای آتی صندلی‌ها نیز خریداری شود. نصب صندلی‌ها نیز بیشتر از ۴۸ ساعت زمان نمی‌برد. خوشبختانه از نظر مالی مشکلی برای خرید صندلی نداریم. امیدواریم یک هفته پس از خرید صندلی‌ها، عملیات نصب نیز انجام شود و سکوی ضلع غربی به بهره‌برداری برسد.

حسن رنگرز به برخی چالش‌ها و کاستی‌های دیگر ورزشگاه شهید وطنی اشاره کرد و گفت: با توجه به این که بخشی از تجهیزات نور این ورزشگاه برای میزبانی نساجی از حریفان در ساری به ورزشگاه شهدای ساری انتقال داده شد، باید سیستم نور ورزشگاه وطنی را نیز تقویت و نوسازی کنیم. ضمن این که برخی ایرادات فنی مربوط به اسکوربورد نیز وجود دارد که تلاش‌مان بر این است به طور همزمان با سایر بخش‌های بهسازی ورزشگاه انجام شود تا در ابتدای فصل بیست‌ودوم ورزشگاهی در تراز استانداردهای لازم داشته باشیم و تحویل باشگاه نساجی دهیم.

وی افزود: بعد از سفر رییس‌جمهور و پیگیری‌های استاندار و تلاش‌های آقای ثلاثی عزمی جدی در استان برای تکمیل ورزشگاه ایجاد شده. مجموعه مسئولان مرتبط در استان و شهرستان در حال پیگیری هستند. فرماندار هم هر روز پای کار است و سازمان برنامه و بودجه اعتبارات لازم را تامین کرد. پیمانکار هم متعهد به انجام کار طبق جدول زمان‌بندی است و تعداد شیفت‌ها را افزایش داد.

رنگرز خاطرنشان کرد: در حال حاضر شرایط خوبی در عملیات اجرایی بهسازی ورزشگاه دیده می‌شود. تاکید داریم فضا را به گونه‌ای پیش ببریم که کاشت چمن در برنامه زمان‌بندی انجام شود. سپس در فاز۳ بخش‌های بعدی کار اعم از نصب بویلرها، تصفیه‌خانه، تکمیل موتورخانه و مواردی مثل تکمیل پیست تارتان پیگیری خواهد شد.

عزم جدی دولت سیزدهم برای پایان خانه‌به‌دوشی نساجی

افزایش سرعت اجرای پروژه

فرماندار قائمشهر نیز با بیان این که طی ۱۰ روز اخیر به اندازه چهار ماه در این پروژه کار پیش رفته است، گفت: ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که بتوانیم از زمان‌بندی جلوتر باشیم. تا الان پیشرفت خوبی داشتیم و امیدوارم ورزشگاهی در شأن نساجی و مردم این شهرستان به مردم تحویل داده شود.

جواد مولایی خاطرنشان کرد: امیدواریم ظرف ۲۵ روز دیگر اگر مشکلی پیش نیاید به مرحله آغاز خاکریزی برسیم و از فرصت طلایی فروردین و اوایل اردیبهشت برای کاشت چمن استفاده کنیم.

وی اظهار کرد: با توجه به این که جایگاه هواداران از قبل نواقصی داشت قرار شد این نواقص هم برطرف شود. امیدواریم با کار شبانه‌روزی تا آخرین لحظه این حمایت‌های مسئولان استان را داشته باشیم.

عملیات تعویض چمن ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر ۱۹ مرداد سال گذشته و پس از پایان بازی‌های خانگی نساجی در لیگ بیستم آغاز شد و قرار بود که تا پیش از آغاز لیگ بیست‌ویکم به پایان برسد. مدتی بعد اعلام شد که این ورزشگاه برای نیم‌فصل دوم لیگ بیست‌ویکم تکمیل می‌شود ، اما توقف‌های پی‌درپی به دلایل مختلف از جمله تأمین نشدن اعتبار سبب شد که اجرای این پروژه با تأخیر طولانی‌مدت همراه شود.

تیم فوتبال نساجی مازندران در فصل بیست‌ویکم پس از این که چند بازی خانگی را در ورزشگاه شهدای ساری برگزار کرد، به دلیل کیفیت پایین چمن این ورزشگاه، برای انجام بازی‌های خانگی از استان خارج شد. این تیم ابتدا یک بازی خانگی را در ورزشگاه نقش جهان اصفهان برگزار کرد و پس از آن همه بازی‌های خانگی‌اش در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد برگزار می‌شود.

لینک کوتاه : http://sari24.ir/?p=852

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.