• کد خبر : 656
  • تاریخ انتشار : 25 نوامبر 2021

نخستین پارک ترافیک استان مازندران با حضور مسئولان در بوستان ملل ساری راه اندازی شد.

جواد طالبی شهردار ساری در مراسم افتتاح پارک ترافیک ساری افزود: این پارک به مساحت هزار و ۳۷۵ مترمربع، با هزینه پنج میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال و با مشارکت سازمان‌های عمران، مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل، سیما منظر و فضای سبز شهری و دایره تأسیسات احداث شد.

شهردار ساری ترجیح منافع مردم بر همه منافع را رویکرد و نگاه نو خانواده بزرگ شهرداری عنوان کرد و گفت: مسیری که بر توان و ظرفیت درون‌سازمانی متکی است؛ برون‌سپاری‌های پرهزینه که از جیب مردم باشد، حذف می‌شود.

طالبی بیان کرد: ساخت و افتتاح این پارک در مقطع کنونی به‌رغم همه کمبود نشان داده که کودکان و آینده آن‌ها چه نقش پررنگی در چشم‌انداز برنامه مدیریت شهری دارد.

علی عاشقان عضو شورای اسلامی شهر ساری در ادامه این مراسم ضمن تبریک هفته بسیج، گفت: رشد کودک در شهر وابسته به حضور در محیط بیرون از خانه یعنی مهدکودک، مدرسه، محله، پارک و به‌طورکلی فضاهای همگانی شهر است و بر نحوه ارتباط کودکان با محیط و ارتقای گستره توانایی آنان و لزوم توجه به نیازهایش در محیط شهر و مناسب‌سازی فضای شهری برای آنان تأکید دارد.

عضو شورای اسلامی شهر ساری به پروژه پارک ترافیک اشاره کرد و گفت: این پروژه ایجاد فرصت برای کودکان در راستای شکل دادن و یا تغییر محیط اطرافشان است.

جانشین پلیس راهور مازندران در ادامه احداث پارک ترافیک در بوستان ملل را زمینه آموزش کودکان با قوانین راهنمایی و رانندگی است و بر ضرورت افزایش احداث پارک ترافیک در دیگر نقاط شهری تأکید و از تلاش‌های شهرداری ساری قدردانی کرد.

سرهنگ رحیم باقری، ترافیک را معضل و مشکل امروز جامعه عنوان کرد و گفت: احداث پارک ترافیک علاوه بر بازی و تفریح کودکان منشأ آموزش کار ترافیکی است؛ اگر این کار در کودکی نهادینه شود در بزرگ‌سالی ثمر داده و برای جامعه مفید است.

 

مهر

دیدگاه شما