از ساری تا تهران

همراهی درختان ساری ، قوت قلب نهال های تهران

در چند روز اخیر شاهد جلب توجه کمپینی مردمی تحت عنوان «یه عالمه درخت» با هدف ترویج فرهنگ درختکاری ، با محوریت کلان شهر تهران در محیط مجازی بودیم  که گروه رسانه ای ساری24 با افتخار طراحی و پشتیبانی ربات تلگرامی این پویش عظیم مردمی را  برعهده داشت. 
سید احمد تقیان ، مسئول فنی و دبیر سرویس فناوری گروه رسانه ای ساری24 ضمن ابراز خرسندی از فعالیت موثر گروه در این پویش مردمی ابراز امیدواری کرد این پویش همچنان با قوت و استقبال بیش از پیش مردم چشمگیرتر و پرشورتر به فعالیت خود ادامه دهد.

 همچنین مجید باقرزاده ، مدیر گروه رسانه ای ساری24 گفت : امیدواریم با نهادینه شدن روزافزون استفاده مفید و موثر از رسانه های مجازی در برنامه های اینچنینی  و با همکاری سازمان های دولتی و مردم نهاد بتوانیم برای استان خودمان به خصوص شهر ساری با کمال میل انجام وظیفه کنیم.

«یه عالمه درخت» پویشی مردمی است که در فضای مجازی و شبکه‌های تلگرام و اینستاگرام از هفته پیش آغاز شده است و  تا کنون  با مشارکت بیش از   100 هزار نفر در حال گسترش است. همزمان  با این پویش تاکنون در حدود یک میلیون درخت توسط شهرداری با مشارکت مردم و خصوصا چهره‌های شاخص ازجمله هنرمندان، روحانیون، خانواده شهدا، پیشکسوتان ورزش و... کاشته شده است و این پویش همچنان با قوت و استقبال بی نظیر مردم به فعالیت خود ادامه می دهد.  دوست داران درخت و درختکاری  می توانند از طریق ربات تلگرامtehranderakhtbot در پویش «یه عالمه درخت» شرکت کنند و با ارائه نام و عکس خود ثبت نام کرده و در نهایت یک پوستر شخصی دریافت کنند و با هشتک «یک عالمه درخت» در فضای اینستاگرام منتشر کنند.شهرداری تهران به ازای هر فرد عضو شده در این کمپین ده نهال برای درختکاری در نظر خواهد گرفت.

چهره های مطرح کشور به خصوص اهالی هنر با عضویت و پیوستن به این کمپین مشوق خوبی برای رونق و استقبال مردم از این کمپین بودند.همچنین شهردار محترم تهران، دکتر قالیباف نیزشخصا با پیوستن به این پویش ، در صفحه اینستاگرام خود نوشتند: تلاش می‌کنیم با کمک مردم این آمار را به سه میلیون درخت در همین ایام پیش از سال نو برسانیم.     


گالری تصاویر
فیلم