مرهمی بر دردهای کودکان شمالی

برپایی بازارچه خیریه کمک به بیماران سرطانی در ساری

بازارچه خیریه کمک به بیماران و کودکان سرطانی در حالی در آستانه نوروز در ساری برپا شد تا شاید مرهمی بر دردهای کودکان سرطانی شمال کشور باشد.به گزارش خبرگزاری تسنیم ، مازندران از استانهای شیعی و دارای مردمانی اخلاق مدار بوده که در بسیاری از امور خیرخواهانه گاها گوی سبقت را از هموطنان خود در دیگر استانها می‌گیرند.


یکی از اقدامات موثری که مسئولان استانی و خیران نیک اندیش مرکز استان را بر آن داشته، فعالیتی مثمر برای کمک به کودکان سرطانی است. اقدامی که با ثمر نشستن آن می‌تواند مرهمی بر دردهای کودکان سرطانی مازندران و حتی خطه شمال ایران شود.


متاسفانه پس از حوادث جاده ای، شیوع انواع سرطان‌ها در ایران دارای رتبه بالایی بوده و در این بین مازندران به دلیل گردشگرپذیر بودن و اقلیم هوایی آن بر روی کمربند سرطان قرار دارد.


سالانه عمده مرگ و میرهای صورت گرفته در مازندران و استانهای شمالی پس از حوادث جاده ای مربوط به بیماران سرطانی و بخش عمده آن مربوط به کودکان سرطانی است که چاره اندیشی برای رفع این معضل باید مدنظر متولیان سلامت استان قرار گیرد.


1395122101511755110237164.jpg


یکی از مجموعه‌هایی که از حدود 7 سال گذشته تاکنون به صورت خیرخواهانه اقدام به کمک‌های انسان دوستانه برای کودکان سرطانی کرده، موسسه خیریه کمک به بیماران و کودکان سرطانی ماهک در ساری است.این مجموعه که متشکل از مجموعه ای از خیران نیک اندیش در حرف مهندسی، صنوف، فرهنگی، اداری و اجرایی بوده بدون هزینه دولتی و با کمک خیران و مردم نیکوکار تدارک احداث نخستین مرکز جامع کودکان سرطانی شمال کشور را کرده است.به همین منظور و در آستانه ایام نوروز، بازارچه خیریه کمک به کودکان سرطانی برای تسریع در افتتاح مرکز جامع کودکان سرطانی شمال در خیابان فرهنگ ساری تشکیل تا کمک‌های انسان‌دوستانه مردم و مسئولان بتواند مرهمی بر آلام کودکان سرطانی باشد.مراسم اختتامیه این بازارچه خیریه شامگاه جمعه با حضور پرشور مسئولان شهری و فرهنگی  از جمله علی اصغر یوسف نژاد عضو هیئت رئیسه و نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی مواجه شده به گونه ای که این مراسم نیک اندیشانه تبدیل به جشن گلریزان بزرگی برای کمک به کودکان سرطانی شده است.139512210150109610237154.jpgامید است روزی شاهد آن باشیم که همه تخت‌های بیمارستان کودکان سرطانی خالی از بیمار باشد... آمین.گالری تصاویر
فیلم